ŚCIEŻKA EDUKACYJNA „ZIELONE TARASY DLA BIORÓŻNORODNOŚCI I KLIMATU”

Tablica 8. Zbuduj domek dla jeża

Zbudowanie i ustawienie w ogrodzie domku dla jeża może przynieść wiele korzyści dla środowiska, zwierząt i ludzi.

Oto kilka powodów dla których warto zbudować domek dla jeża w ogrodzie:

  1. Ochrona populacji jeży – jeże są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt, ale ich populacja jest zagrożona przez utratę naturalnych siedlisk, wypadki samochodowe i zanieczyszczenie środowiska. Budowa domku dla jeża w ogrodzie może pomóc w ochronie tych zwierząt.
  2. Kontrola populacji szkodników – jeże są mięsożerne i jedzą wiele szkodliwych dla ogrodu owadów, takich jak ślimaki i chrząszcze. Budowa domku dla jeża w ogrodzie może pomóc w kontrolowaniu populacji szkodników i poprawie ogólnego zdrowia ogrodu.
  3. Edukacja – budowanie domku dla jeża w ogrodzie to świetny sposób na edukację dzieci i dorosłych na temat ochrony przyrody i ekosystemów.
  4. Dobry uczynek – budowanie domku dla jeża w ogrodzie to po prostu dobry uczynek. Dzięki temu, że zapewnisz schronienie i ochronę jeżowi, możesz poczuć się lepiej i wiedzieć, że robisz coś dobrego dla środowiska.

Obserwowanie jeża, który korzysta z domku w Twoim ogrodzie może przynieść wiele satysfakcji i radości. To ciekawe i sympatyczne zwierzęta, które będą na pewno dostarczać wielu wrażeń.

Tablica nr 8 to ostatnia tablica pierwszej części ścieżki edukacyjnej „Zielone Tarasy dla bioróżnorodności i klimatu”, poświęconej zagadnieniom różnorodności biologicznej w ogrodzie. Odwiedź drugą część ścieżki zlokalizowaną w rejonie III, IV i V ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie, poświęconą ochronie klimatu. Tablica nr 9. zawiera plan trasy w rejonie III, IV i V ROD „Zielone Tarasy” w Gryfinie.